Football Scores 18 Mar 2018

Talk about football
Post Reply
SpottyLad
Site Admin
Posts: 114
Joined: Thu Nov 30, 2017 10:18 am
Location: United Kindom
Contact:

Football Scores 18 Mar 2018

Post by SpottyLad » Mon Mar 19, 2018 1:27 am

Argentina - Superliga
23:00 FT Talleres 1:0 Defensa y Justicia
14:00 FT Racing Club 5:0 Patronato de Parana
16:15 FT Arsenal Sarandi 1:1 Velez Sarsfield
18:30 FT Estudiantes 0:1 Godoy Cruz
20:45 FT Atletico Tucuman 1:1 Boca Juniors
Argentina - Primera B Nacional
18:30 FT Guillermo Brown 0:0 Los Andes
19:00 FT Juventud Unida Gualeguaychu 2:0 Santamarina
20:00 FT Club Atletico Mitre 1:0 Atletico Rafaela
21:00 FT Instituto 1:0 Nueva Chicago
22:00 FT All Boys 0:2 Boca Unidos
22:30 FT Independiente Rivadavia 0:1 Sarmiento
Argentina - Federal A - Promotion - Zona A
19:30 FT Villa Mitre 3:1 Desamparados
19:30 FT Deportivo Roca 4:2 CA Alvarado
19:30 FT Ferro Carril Oeste General Pico 1:0 Estudiantes de Rio Cuarto
19:35 FT Juventud Unida Universitario 2:1 Gimnasia Mendoza
Argentina - Federal A - Promotion - Zona B
19:30 FT Gimnasia y Tiro 1:1 Sarmiento de Resistencia
19:30 FT Crucero del Norte 1:0 Sportivo Belgrano
19:30 FT CA Chaco For Ever 3:0 Union de Sunchales
19:35 FT Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 1:0 Central Cordoba de Santiago
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona A
19:35 FT Club Rivadavia 0:2 Deportivo Madryn
19:35 FT Sansinena BB 0:0 Independiente de Neuquen
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona B
20:00 FT Huracan Las Heras 3:0 Union Aconquija
20:00 FT Union Villa Krause 1:0 San Lorenzo de Alem
20:45 FT Deportivo Maipu 1:1 Gutierrez SC
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona C
18:30 FT Douglas Haig 1:1 Atletico Parana
21:05 FT Sportivo Las Parejas 2:0 Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona D
19:00 FT Deportivo Mandiyu 1:0 Juventud Antoniana
20:00 FT Altos Hornos Zapla 0:1 Deportivo San Jorge Tucuman
22:30 FT Guarani Antonio Franco 0:0 Sportivo Patria
Argentina - Primera B Metropolitana
19:00 FT Acassuso 1:0 San Telmo
19:00 FT CA Fenix 1:1 Comunicaciones
19:00 FT Sacachispas FC 0:3 Colegiales
Australia - A-League
06:05 FT Melbourne Victory 5:2 Central Coast Mariners
Austria - Bundesliga
13:30 FT Salzburg 5:0 Austria Wien
Bolivia - Primera Division - Apertura
23:30 FT Destroyers 0:2 Jorge Wilstermann
19:00 FT Nacional Potosi 2:3 Real Potosi
19:30 FT Guabira 1:2 Oriente Petrolero
20:00 FT Bolivar 2:0 Universitario
21:15 FT San Jose 3:1 The Strongest
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
14:00 FT Radnik Bijeljina 1:0 FK Sarajevo
Brazil - Paulista A1 Playoff
19:00 FT Bragantino 3:2 Corinthians
22:30 FT Botafogo SP 0:0 Santos FC
Brazil - Paulista A1 Trophy Interior
22:00 FT Ferroviaria 0:2 Ponte Preta
Bulgaria - First Professional League
11:00 FT PFC CSKA-Sofia 1:0 Levski Sofia
14:00 FT Cherno More Varna 0:1 Lokomotiv Plovdiv
16:15 FT Etar 0:6 Ludogorets Razgrad
Chile - Primera Division
23:30 FT Curico Unido 3:0 Audax Italiano
15:00 FT Universidad de Concepcion 2:1 Colo Colo
21:00 FT San Luis 0:0 Deportes Iquique
21:00 FT Antofagasta 3:2 O'Higgins
China - Super League
07:30 FT Guangzhou R&F F.C. 2:5 Shanghai SIPG FC
07:30 FT Changchun Yatai 1:1 Beijing Renhe
11:35 FT Guangzhou Evergrande 1:0 Henan Jianye
11:35 FT Guizhou Hengfeng 0:1 Shanghai Shenhua
11:35 FT Tianjin Teda 3:2 Tianjin Quanjian
China - China League
11:30 FT Shijiazhuang Ever Bright 3:0 Nei Mongol Zhongyou FC
11:30 FT Meizhou Hakka 1:0 Yanbian
11:30 FT Zhejiang Yiteng 2:3 Wuhan Zall
International - Club Friendlies
13:00 FT Ull/Kisa 4:3 Stabaek
13:15 FT Stroemmen 3:1 Sandefjord
14:05 FT Hammarby 3:0 IFK Mariehamn
Colombia - Primera A Apertura
23:00 FT Santa Fe 0:1 Atletico Huila
00:45 FT Atletico Nacional 2:0 Deportivo Pasto
19:00 FT Patriotas 1:0 Envigado
21:00 FT La Equidad 2:0 Deportivo Cali
22:15 FT Atletico Junior 2:0 Millonarios
Costa Rica - Primera Division Clausura
01:05 FT LD Alajuelense 1:0 C.S. Cartagines
17:00 FT Deportivo Saprissa 1:1 Club Sport Herediano
21:00 FT Limon 3:0 AD Municipal Liberia
21:30 FT Santos de Guapiles 1:0 Grecia
22:00 FT Municipal Perez Zeledon 1:1 Deportiva Carmelita
Croatia - 1. Division
14:00 FT Osijek 3:3 Hajduk Split
16:00 FT Rijeka 5:1 Cibalia
Cyprus - 1. Division Championship Playoff
14:00 FT Apollon Limassol 4:2 APOEL Nicosia
Cyprus - 1. Division Relegation Playoff
14:00 FT Olympiakos Nicosia 0:2 Nea Salamis
16:00 FT Ermis Aradippou 2:1 Doxa Katokopia
Czech Republic - 1. Division
14:00 FT Bohemians 1905 2:0 Teplice
16:00 FT Zlin 0:1 Viktoria Plzen
Czech Republic - FNL
09:15 FT Zizkov 2:0 Hradec Kralove
13:00 FT Znojmo 3:0 Usti nad Labem
14:00 Pst FK Varnsdorf -:- Pribram
16:00 FT SK Dynamo Ceske Budejovice 0:1 Olympia Prague
Denmark - Superligaen
16:00 FT Broendby IF 2:1 Hobro
16:00 FT FC Helsingoer 1:0 FC Nordsjaelland
16:00 FT FC Midtjylland 2:1 SoenderjyskE
16:00 FT AGF 0:0 AaB
16:00 FT Lyngby 1:1 AC Horsens
16:00 FT Silkeborg 1:3 FC Koebenhavn
16:00 FT Randers FC 4:1 OB
Denmark - 1. Division
12:45 FT Viborg 1:0 HB Koege
12:45 FT Vendsyssel FF 0:0 Fredericia
12:45 FT FC Roskilde 3:2 Brabrand
12:45 FT Thisted 0:3 Esbjerg fB
15:30 FT Fremad Amager 0:0 Nykoebing FC
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:00 FT Naestved 2:0 Avarta
Denmark - 2. Division Relegation Group
12:00 FT B 93 2:1 IF Lyseng
Ecuador - Serie A - Apertura
22:00 FT Barcelona SC 5:1 El Nacional
El Salvador - Primera Division - Clausura
00:30 FT CD Chalatenango 3:0 CD Audaz
01:00 FT Firpo 2:2 Municipal Limeno
21:00 FT CD FAS 1:0 Pasaquina
21:15 FT Alianza FC 2:1 Isidro Metapan
22:00 FT Santa Tecla FC 1:0 CD Aguila
England - Premier League
13:30 Pst West Ham United -:- Manchester United
16:00 Pst Manchester City -:- Brighton & Hove Albion
England - Championship
12:00 Pst Derby County -:- Cardiff City
England - FA Cup
13:30 FT Wigan Athletic 0:2 Southampton
16:30 Finished AET Leicester City 1:2 Chelsea
Estonia - Meistriliiga
13:00 FT Nomme JK Kalju 1:0 Tammeka
Macedonia - Prva Liga
13:00 FT Shkupi 0:2 FK Skopje
Finland - Cup Final Stage
12:00 FT HJK 4:1 VPS
13:00 Finished AET Haka 3:1 FC Lahti
France - Ligue 1
12:00 FT Nice 1:2 Paris Saint Germain
14:00 FT Metz 1:1 Nantes
16:00 FT Saint-Etienne 2:0 Guingamp
20:00 FT Marseille 2:3 Lyon
International - Friendlies
11:00 Cnc Iran -:- Peru
Georgia - Erovnuli Liga
10:00 FT Sioni Bolnisi 0:0 Kolkheti-1913 Poti
12:00 FT Saburtalo 2:0 Dila Gori
Germany - 1. Bundesliga
12:30 FT Borussia Dortmund 1:0 Hannover 96
14:30 FT FC Cologne 2:0 Bayer Leverkusen
17:00 FT RasenBallsport Leipzig 2:1 Bayern Munich
Germany - 2. Bundesliga
12:30 FT Eintracht Braunschweig 3:2 Duisburg
12:30 FT Nuernberg 1:1 Darmstadt
12:35 FT Ingolstadt 4:2 Dynamo Dresden
Germany - 3. Liga
13:00 FT Chemnitzer FC 2:1 Werder Bremen II
13:00 FT Osnabrueck 0:1 Preussen Muenster
Germany - Regionalliga North
13:00 FT Oldenburg 1:3 SSV Jeddeloh
13:00 Pst TSV Havelse -:- Wolfsburg II
13:00 Pst FC Hansa Lueneburg -:- SV Drochtersen/Assel
13:00 Pst Altonaer FC 93 -:- FC Germania Egestorf-Langreder
Germany - Regionalliga Northeast
12:30 Pst FSV Wacker Nordhausen -:- BSG Chemie Leipzig
12:30 Pst Babelsberg -:- FC Oberlausitz Neugersdorf
12:30 Pst FSV Union Fuerstenwalde -:- VSG Altglienicke
12:30 Pst Germania Halberstadt -:- ZFC Meuselwitz
12:30 Pst Berliner AK 07 -:- Budissa Bautzen
12:30 Pst Hertha Berlin II -:- Energie Cottbus
12:30 Pst Lokomotive Leipzig -:- TSG Neustrelitz
Germany - Regionalliga Southwest
13:00 Pst FCA Walldorf -:- Saarbruecken
13:00 Pst Koblenz -:- Waldhof Mannheim
13:00 FT Freiburg II 1:0 TSV Steinbach
Germany - Regionalliga West
13:00 FT Alemannia Aachen 3:1 Borussia Dortmund II
Greece - Super League
13:00 Pst Panionios -:- Xanthi
15:15 Pst AOK Kerkyra -:- Lamia
15:15 Pst Apollon Smirnis -:- AE Larissa
17:30 Pst AEK Athens -:- Panathinaikos
Greece - Football League
13:00 FT Trikala 1:0 Panegialios
13:00 FT Apollon Larissa 4:1 Anagennisi Karditsas
13:00 FT AE Karaiskakis 3:0 Panserraikos FC
13:00 FT Ergotelis 0:1 Doxa Dramas
13:00 FT Panachaiki 1:1 Aris Thessaloniki FC
13:00 FT Apollon Pontou 2:0 Aiginiakos FC
16:00 FAA Acharnaikos FC 0:3 AE Sparti
16:00 FAA Veria FC 0:3 Kissamikos FC
Guatemala - Liga Nacional Clausura
23:00 FT CSD Comunicaciones 0:1 CSD Municipal
01:00 FT Coban Imperial 2:1 Club Xelaju
18:00 FT Deportivo Malacateco 2:1 Guastatoya
18:00 FT Siquinala 1:2 Antigua Guatemala
21:00 FT Sanarate 3:0 Deportivo Marquense
Honduras - Liga Nacional - Clausura
00:00 FT Lobos UPNFM 3:0 CD Real Sociedad
00:00 FT Juticalpa 2:0 CD Marathon
21:05 FT Honduras Progreso 1:2 CD Motagua
22:00 FT CD Olimpia 1:1 CD Vida
Israel - Ligat HaAl Championship Group
18:00 FT Hapoel Beer Sheva 1:0 Bnei Yehuda Tel Aviv
19:00 FT Maccabi Tel Aviv 1:2 Hapoel Haifa
Israel - Ligat HaAl Relegation Group
17:00 FT Maccabi Petach Tikva 1:3 Hapoel Raanana
Italy - Serie A
11:30 FT Sampdoria 0:5 Inter
14:00 FT Hellas Verona 0:5 Atalanta
14:00 FT Benevento 1:2 Cagliari
14:00 FT AC Milan 3:2 ChievoVerona
14:00 FT Torino 1:2 Fiorentina
14:00 FT Crotone 0:2 Roma
19:45 FT Lazio 1:1 Bologna
19:50 FT SSC Napoli 1:0 Genoa
Italy - Serie B
16:30 FT Avellino 2:2 Pescara
Italy - Serie C Grp. B
13:30 FT Renate 1:2 Bassano Virtus
13:30 FT Santarcangelo 2:2 Triestina
15:30 FT Pordenone Calcio 2:0 Fermana
15:30 FT Reggiana 3:2 Gubbio
15:30 FT Ravenna 2:1 Mestre
15:30 FT Alma Juventus Fano 1:1 Sambenedettese
15:30 FT Teramo 0:0 AlbinoLeffe
17:30 Cnc Calcio Padova -:- Modena
Italy - Serie C Grp. C
13:30 FT Catania 2:1 Reggina
13:30 FT Fidelis Andria 2:1 Catanzaro
13:30 FT Trapani 2:2 Bisceglie
13:30 FT Akragas 0:2 Sicula Leonzio
13:30 FT Virtus Francavilla 0:0 Siracusa Calcio
15:30 FT Monopoli 1:1 Paganese
15:30 FT Rende 1:1 Juve Stabia
Japan - J. League
05:00 FT Consadole Sapporo 2:1 V-Varen Nagasaki
05:00 FT Shimizu S-Pulse 1:1 Vegalta Sendai
06:00 FT FC Tokyo 1:0 Shonan Bellmare
06:00 FT Gamba Osaka 2:2 Kashiwa Reysol
07:00 FT Urawa Red Diamonds 0:1 Yokohama F.Marinos
07:00 FT Vissel Kobe 2:0 Cerezo Osaka
07:00 FT Sanfrecce Hiroshima 0:0 Jubilo Iwata
07:00 FT Sagan Tosu 0:1 Kashima Antlers
10:00 FT Nagoya Grampus Eight 0:1 Kawasaki Frontale
Lithuania - A Lyga
16:00 FT Trakai FK 3:1 FK Palanga
Luxembourg - National Division
15:00 FT Una Strassen 3:0 US Hostert
15:00 FT F91 Dudelange 4:0 FC Victoria Rosport
15:00 Pst US Mondorf les Bains -:- FC Rodange 91
15:00 FT Union Titus Petange 2:3 CS Fola Esch
15:00 FT Union Esch FC 1:1 Racing FC Union Luxembourg
15:00 FT AS Jeunesse Esch 3:0 RM Hamm Benfica
17:30 FT FC Differdange 03 1:2 FC Progres Niedercorn
Mexico - Liga MX Clausura
23:00 FT Cruz Azul 1:1 Pumas
01:00 FT Monterrey 3:1 Queretaro FC
01:06 FT Leon 2:2 Lobos de la BUAP
03:00 FT Necaxa 1:1 Pachuca
03:00 FT CF America 1:2 Toluca
03:06 FT CD Guadalajara 0:0 Tigres
Morocco - Botola Pro
15:00 FT FAR Rabat 2:1 Ittihad Tanger
15:00 FT Racing de Casablanca 2:2 FUS Rabat
17:00 FT OCK Khouribga 1:0 Chabab Atlas Khenifra
Netherlands - Eredivisie
11:30 FT AZ Alkmaar 3:2 FC Groningen
13:30 FT Sparta Rotterdam 2:5 Ajax
13:30 FT NAC Breda 0:1 Roda JC Kerkrade
15:45 FT PEC Zwolle 3:4 Feyenoord
Nigeria - Professional Football League
15:00 FT Katsina United 1:0 Heartland Owerri
15:00 Pst Enyimba -:- Go Round
15:00 FT Sunshine Stars 2:1 Yobe Desert Stars
15:00 FT Nasarawa United 2:1 Lobi Stars
15:00 Pst Rivers United FC -:- Akwa United
15:00 FT Abia Warriors 2:0 Wikki Tourist
15:00 FT El Kanemi Warriors 1:0 Ifeanyi Ubah United
Norway - Eliteserien
17:00 FT FK Haugesund 0:1 Molde
17:00 FT Brann 2:0 Bodoe/Glimt
17:00 Pst Tromsoe -:- Stroemsgodset
19:00 FT Vaalerenga 2:1 Odds Ballklubb
Paraguay - Division Profesional - Apertura
23:10 FT Deportivo Capiata 2:4 Libertad
20:45 FT Guarani 1:4 Nacional
22:45 FT Independiente CG 1:1 3 de Febrero
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. B
20:30 FT FBC Melgar 2:1 Sport Huancayo
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT Cracovia 2:1 Sandecja Nowy Sacz
14:30 FT Slask Wroclaw 1:1 Wisla Plock
17:00 FT Legia Warszawa 0:2 Wisla Krakow
Poland - 2. Division
12:00 Pst Gryf Wejherowo -:- Olimpia Elblag
Portugal - Primeira Liga
16:00 FT Vitoria de Guimaraes 2:1 Aves
16:00 FT Moreirense 2:1 Belenenses
18:00 FT Chaves 1:4 Braga
20:15 FT Sporting CP 2:0 Rio Ave
Portugal - Segunda Liga
11:15 FT Penafiel 3:0 Santa Clara
15:00 FT Arouca 1:0 Academica
15:00 FT FC Porto B 3:0 Sporting Covilha
15:00 FT Academico Viseu 1:0 Cova da Piedade
15:00 FT Leixoes 1:1 Sporting CP B
15:00 FT Nacional 3:0 Varzim
15:00 FT Oliveirense 2:1 Uniao da Madeira
16:00 FT Benfica B 1:2 Gil Vicente
Romania - Liga I Championship Group
16:15 Pst CSMS Iasi -:- Astra Giurgiu
18:45 FT CFR Cluj 1:1 FC FCSB
Scotland - Premiership
14:15 FT Motherwell 0:0 Celtic
Scotland - League One
16:10 Pst Raith Rovers -:- East Fife
Serbia - Super Liga
12:00 FT Partizan Beograd 2:0 FK Radnik Surdulica
13:00 FT Vojvodina 0:3 FK Zemun
13:00 FT Javor 3:3 Cukaricki
13:00 FT Borac Cacak 2:1 Backa Backa Palanka
16:00 FT FK Spartak Subotica 2:0 Rad Beograd
16:05 FT Macva Sabac 0:2 FK Crvena Zvezda
16:05 FT Napredak 0:0 Mladost Lucani
Slovakia - Super Liga
14:25 FT Slovan Bratislava 2:0 DAC 1904 Dunajska Streda
Slovenia - Prva Liga
12:00 FT Ankaran Hrvatini 0:3 Olimpija Ljubljana
14:00 FT ND Triglav 1:1 Gorica
16:00 FT Domzale 6:1 Aluminij
South Africa - Premier Soccer League
13:30 FT Bloemfontein Celtic 1:0 Platinum Stars
South Korea - K-League 1
05:00 FT Jeonbuk FC 2:1 FC Seoul
05:00 FT Ulsan Hyundai 0:1 Jeju United
07:00 FT Suwon Bluewings 1:1 Pohang Steelers
South Korea - K-League 2
05:00 FT Busan I'Park 1:0 Asan Mugunghwa
06:00 FT Daejeon Citizen 1:0 Seoul E-Land FC
Spain - Primera Division
11:00 FT Leganes 2:1 Sevilla
15:15 FT Barcelona 2:0 Athletic Bilbao
17:30 FT Villarreal 2:1 Atletico Madrid
17:30 FT Celta Vigo 0:0 Malaga
19:45 FT Real Madrid 6:3 Girona
Spain - Segunda Division
11:00 FT Valladolid 2:1 Almeria
15:00 FT Rayo Vallecano 3:2 Reus
17:00 FT Gimnastic 0:2 Cordoba
17:00 FT Real Oviedo 2:1 Granada
19:00 FT Numancia 2:0 Tenerife
Spain - Segunda B Grp. I
11:00 FT AD Union Adarve 1:0 Rayo Majadahonda
11:00 FT Atletico Madrid B 0:0 Real Madrid Castilla
15:00 FT Celta Vigo B 1:0 Racing de Ferrol
15:30 FT Navalcarnero 4:0 CF Talavera de la Reina
16:00 FT Toledo 0:0 Valladolid B
16:00 FT Guijuelo 0:1 RC Deportivo Fabril
16:00 FT Pontevedra 2:2 Ponferradina
16:00 FT Gimnastica Segoviana 0:2 Coruxo F.C.
Spain - Segunda B Grp. II
11:00 FT Sporting Gijon B 3:1 Burgos CF
11:00 FT Mirandes 2:0 Caudal Deportivo
16:00 FT Izarra 0:1 CD Vitoria
16:00 FT Pena Sport 0:1 Barakaldo
16:00 FT Racing Santander 2:0 SD Amorebieta
16:00 FT Real Union 1:2 Tudelano
16:00 FT Real Sociedad B 2:0 Logrones
17:00 FT SD Gernika 1:0 CD Lealtad
Spain - Segunda B Grp. III
11:00 FT Mallorca 1:1 SD Formentera
11:00 FT Sabadell 2:1 Llagostera
11:00 FT Deportivo Aragon 1:0 Atletico Saguntino
11:00 FT Pena Dep. Santa Eulalia 1:0 Hercules
11:00 FT CF Peralada 0:0 Atletico Baleares
15:30 FT Elche 3:0 UD Cornella
15:30 FT UE Olot 1:1 Alcoyano
16:00 FT Badalona 1:0 Ontinyent
17:30 FT Lleida Esportiu 1:0 Ebro
Spain - Segunda B Grp. IV
11:00 FT Melilla 2:0 CD El Ejido 2012
11:00 FT Marbella FC 1:0 Betis Deportivo Balompie
11:00 FT Las Palmas B 1:1 Cartagena
11:00 FT Futbol Club Jumilla 1:1 Extremadura
11:00 FT Villanovense 3:0 Ecija
16:00 FT Merida 2:0 Linense
16:30 FT UCAM Murcia 2:1 Recreativo Huelva
17:30 FT San Fernando CD 2:1 CD Badajoz
Sweden - Cup Final Stage
18:10 FT AIK 0:2 Djurgaarden
Switzerland - Super League
15:00 FT Basel 1:0 Sion
15:00 FT Lugano 1:2 Luzern
15:00 FT Thun 0:0 Lausanne
Switzerland - Challenge League
15:00 FT FC Vaduz 2:0 Schaffhausen
Thailand - Thai League
11:00 FT Police Tero FC 0:1 Chonburi
11:00 FT Buriram United 2:0 Siam Navy FC
12:00 FT Ratchaburi FC 3:0 Nakhon Ratchasima FC
12:00 FT Air Force Central FC 2:2 Chainat FC
Turkey - Super Lig
10:30 FT Konyaspor 2:0 Kayserispor
10:30 FT Alanyaspor 1:1 Goztepe
13:00 FT Trabzonspor 4:1 Yeni Malatyaspor
16:00 FT Istanbul Basaksehir 1:0 Besiktas
Turkey - 1. Lig
10:00 FT Erzurum BB 5:4 Giresunspor
10:00 FT Balikesirspor 0:1 Istanbulspor
12:30 FT Samsunspor 0:0 Boluspor
15:00 FT Ankaragucu 1:0 Eskisehirspor
Ukraine - Premier League Championship Group
12:00 FT Veres Rivne 0:1 Zorya
15:00 FT Shakhtar Donetsk 3:0 Mariupol
17:35 FT Dynamo Kyiv 4:0 Vorskla
Ukraine - Premier League Relegation Group
12:00 FT FC Olexandria 1:1 Karpaty
Uruguay - Primera Division Apertura
18:30 Pst Racing -:- Nacional
19:30 Pst Boston River -:- Atenas
19:30 Pst Liverpool FC -:- Club Atletico Torque
20:00 Pst Cerro -:- Club Atletico Penarol
USA - Major League Soccer
23:40 FT Atlanta United 4:1 Vancouver Whitecaps
00:35 FT Sporting Kansas City 3:2 San Jose Earthquakes
01:10 FT Real Salt Lake 1:0 New York Red Bulls
21:05 FT FC Dallas 3:0 Seattle Sounders FC
USA - USL
23:00 FT Reno 1868 FC 3:4 Swope Park Rangers
23:00 FT Charleston Battery 0:1 FC Cincinnati
23:00 FT Charlotte Independence 4:1 Ottawa Fury
00:00 FT OKC Energy FC 1:0 Tulsa Roughnecks FC
00:00 FT Colorado Springs Switchbacks FC 2:0 LA Galaxy II
02:00 FT Orange County SC 1:1 Phoenix Rising FC
02:00 FT Fresno FC 2:3 Las Vegas Lights FC
02:30 FT Sacramento Republic FC 2:1 San Antonio FC
18:00 FT Bethlehem Steel FC 4:1 Richmond Kickers
Venezuela - Primera Division - Apertura
23:00 FT Academia Puerto Cabello 0:0 Deportivo Anzoategui
19:30 FT Estudiantes de Caracas 2:2 Deportivo Lara
19:30 FT Caracas 1:0 Portuguesa FC
19:35 FT Atletico Venezuela 0:1 Deportivo La Guaira
21:05 FT Mineros De Guayana 1:1 Zulia
Vietnam - V-League
09:30 FT Song Lam Nghe An 0:1 Khanh Hoa Nha Trang
10:00 FT FLC Thanh Hoa 1:0 CLB TP Ho Chi Minh
12:00 FT Saigon FC 1:2 Than Quang Ninh
New Spotter

Post Reply

Return to “Football”